Beebi

Brokkolipüree beebile

Beebidele toidu valmistamine võib olla üsna aeganõudev protsess, ent paari hea nipiga saab emmede elu oluliselt lihtsamaks teha! Siit leiad brokkolipüree retsepti ja nõuande, kuidas seda suuremas koguses pikemat aega säilitada.

Lapsele esimeste lisatoitude tutvustamine võib olla üsna aeganõudev ja närvesööv protsess. Mida ja millal lapsele söögiks pakkuda saad täpsemalt lugeda minu varasemast postitusest.  Üldise nõuandena soovitan aga võtta päris toiduga tutvumise protsessi rahulikult ning anda uue olukorraga harjumiseks aega nii iseendale kui ka lapsele. Selleks, et niigi tegusas emarollis aega efektiivselt kasutada soovitan mina teha püreesid suuremas koguses ette valmis ning neid siis sügavkülmutada. Sügavkülmutamiseks on käepärane vahend tavaline plastikust jääkuubikute nõu. Ühte kuubiku auku mahub umbes 1 spl püreed, mille järgi on lihtne toidukoguseid hiljem arvestada. Selliselt sügavkülmutades säilivad kõik vajalikud vitamiinid ning toitu saab sobival hetkel portsjoni kaupa üles sulatada. Ning kui juba mitu köögivilja on lapsele tuttavaks tehtud, on ka hea ja mugav sulatada näiteks üks kuubik brokkoli-, üks porgandi- ja üks kõrvitsapüreed ning teha selliselt köögiviljapüree segu.

Beebi brokkolipüree retsepti võib vabalt üle kanda ka teistele köögi- ja juurviljadele. Sisuliselt on retsept keeda/auruta + püreesta ja vajadusel lisa püreestamise käigus vähehaaval keeduvett, et saada õige konsistents. Imiku esimestesse püreedesse ei soovita panna ühtegi maitseainet ning sügavkülmutamiseks minevale püreele ei tohi kindlasti lisada ka rasvaineid. Kõik köögi- või juurviljad püreesta ja külmuta eraldi nii-öelda puhta püreena ning omavahel miksida saad neid hiljem. Rasvained saad püreele soovi korral lisada samuti hiljem, püree sulatamisel ja soojendamisel.

Toidu soojendamiseks soovitan mina kasutada tavalist kuuma vee vanni meetodit – paned suuremasse kaussi veidi kuuma vett ning selle sisse asetad pealt kaetud väiksema kausi püreega. See on küll veidi aeglasem protsess kui mikrolaineahju kasutamine, ent mikrolaineahjus hävinevad kõik vitamiinid ja mineraalained koheselt, seega ei saa laps toidust vajalikke aineid kätte.

brokkoli püree beebile

Minu isiklik hirm oli, et ehk tekitab brokkoli beebile liigselt gaase, ent tegelikkuses on see beebidele hoopis üsnagi lihtsasti seeditav toit ning brokkolipürees on beebi jaoks palju kasulikke aineid. Kõikide heade ainete säilitamiseks tasuks brokkolit eelkõige aurutada, ent selle võimaluse puudumisel saab püree edukalt valmistada ka tavapäraselt keetes. 100g brokkolis on meile vajalik päevane annus C-vitamiini ning ka beebidele väga olulist K-vitamiini. Lisaks veel hulganisti mineraalaineid ja beeta-karoteeni. brokkoli püree beebile

Retsept:
1 brokkoli
vett keetmiseks

Valmistamine:

Pese ja tükelda brokkoli. Aseta see potti ning kalla peale nii palju vett, et kõik tükid oleksid ühtlaselt vee all. Tõsta pott keema ja keeda kuniks brokkoli tükid on pehmed. * Kui brokkoli on pehmeks keenud, kurna keeduvesi kaussi (seda kasutame hiljem püree vedeldamiseks). Kalla keedetud brokkoli tükkidele esialgu umbes 1 dl keedu vett tagasi ning alusta saumiksriga püreestamist. Vajadusel lisa supilusika haaval keeduvett, et saavutada õige püree konsistents, mis poleks liiga paks, ent ka mitte päris voolavalt vedel.

Kui püree on valmis ja õige konsistentsiga, lase sel toatemperatuuril veidi jahtuda. Jahtunud püree tõsta jääkuubiku anumasse portsjoniteks ning sügavkülmuta. Külmunud kuubikud võid anumast lahti murda ja panna tagasi sügavkülmikusse suletavas kilekotis.

*Kui Sul on kodus aurutamise masin, siis kasuta köögiviljade puhul kindlasti aurutamise meetodit. Aurutamisel ei tõuse temperatuur väga kõrgele ning seeläbi säilivad toidus kuumatundlikud vitamiinid. Keetmisel 100 kraadi juures osad vitamiinid hävinevad.

brokkoli püree beebile
Võimalusel on soovitav köögivilju aurutada, sest siis säilivad kõik viljas olevad vitamiinid.