Kes ma olen?

Ma armastan söögi tegemist. Mu armas Saaremaa vana-vanaema ütles ikka, et “heade asjade kokku panemisel ei saa ju midagi halba välja tulla” ning tõenäoliselt on see parim nõuanne, mis mulle kunagi antud on.

Olles tegelenud tantsimisega enam kui 20 aastat, olen tõenäoliselt ära proovinud lõviosa kõikvõimalikest dieetidest. Nüüdseks olen jõudnud mõistmiseni, et keha on tervik ning teda tuleb ka sellena kohelda. Aastaid tagasi iseenda jaoks ashtanga jooga avastamisega asusin teele tasakaalukama ja tervema minapildi suunas.

Oma toidud valmistan glükeemilise indeksi (GI) põhiselt, mis hoiab veresuhkru tasakaalustatuna ning toob toidulauale täisväärtuslikud toorained. GI avastasin enda jaoks umbes kuus aastat tagasi, kui olin dieeditamisega jõudnud juba kaugele äärmusesse. Tänaseks olen enda teadmisi GI osas täiendanud erinevate raamatute ja seminaridega, kuid avastamist ja õppimist jagub veel palju! Olen avastamas ka taimetoitude võlu, seega lisaks GI toitudele jagan teiega ka mõningaid  retsepte ilma piima, muna ja lihata.

Minu perekond
Minu perekond. Foto: Barefoot Studio (Jana Laigo)

Paljuski on levinud arvamus, et tervistliku toiduga jääb kõht tühjaks või see ei paku kuigivõrd rikkalikke maitseid. Kuna minu jaoks on söömine üks elu suurimaid naudinguid, siis kindlasti ei soovi ma maitseelamuste arvelt järeleandmisi teha. GI põhised toidud on ühelt poolt väga mitmekülgsed ja maitsvad, teisalt aga teevad kõhu korralikult täis ka täiskasvanud mehel.

Minu suurimaks õpetajaks on saanud poeg Uku-Robin. Värske emana pean oma toiduvalikut veelgi põhjalikumalt jälgima ning teisalt on mõnusaks väljakutseks ka raseduseelse vormi taastamine. Oma lehel jagan teiega ka retsepte, mis aitavad keha taas vormi saada dieeti pidamata.

Loodan, et leiate minu lehelt vähemalt mõne hea mõtte või retsepti, mis pakub rikkalikult maitseid ja naudingut ning on hea ka kehale!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga